ویرایشگر محتوا

 

دستور العمل به روز رسانی سایت

 

1-      عنوان

عنوان٬ اولین چیزی است كه مردم با آن در موتورهای جستجو مواجه می شوند.باید هنگام انتخاب عنوان از كلمات كلیدی سایت استفاده كنیم تا برای موتورهای جستجو قابل شناسایی باشد.در هنگام انتخاب عنوان موارد ذیل را در نظر بگیریم:

– شامل كلمات كلیدی محتوی و عكس های آن صفحه باشد.

– از كاما استفاده نشود.

– از نظر گرامری جمله بندی آن درست باشد٬ فقط تركیب كلمات نباشد.

– از كلماتی كه توسط موتورها منع می شود استفاده نكنید.

– تگ ALT در هنگام درج عكس: هنگام درج عكس و لینک حتما كادر مربوط به عنوان ﴿title﴾را درج نمایید. این خصوصیت اجازه می دهد یک متن جایگزین مطالبتان شود تا اگر به هر دلیلی تصویرتان نمایش داده نشد متنی كه در تگ alt گذاشته اید نمایش داده شود.

2-      توضیحات:

 این توضیحات بین ۲۵ تا ۳۰ كلمه را شامل می شوند كه در موتورهای جستجو در زیر URL نمایش داده می شود پس سعی كنید توضیحاتی را بنویسید كه نشان دهنده محتوای سایت ما باشد.

3-       ارتباط متقابل:

موتورهای جستجو به تعداد ارتباط ها به سایت شما حساس هستند و آنرا در رتبه سایت شما اثر می دهند. یک صفحه لینكهای مفید بسازید و به سایتهای مشابه٬ سایت خود ارتباط دهید٬ مخصوصا سایتهائی كه در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارند. از سایتهای دیگر بخواهید كه به سایت شما ارتباط دهند.

4-      درج كلمات كلیدی سایت ﴿words key﴾:

 موتورهای جستجو برای این بخش ارزش زیادی قائل هستند و در رتبه بندی سایت شما تاثیر دارد. كلمات كلیدی را با كاما از یكدیگر جدا كنید. با این روش در حداقل جا٬ امكان تركیبات متنوعی از كلمات كلیدی سایت شما گنجانده خواهد شد. نسبت كلمات كلیدی به سایر كلمات در یک صفحه را چگالی یا تراكم كلمات كلیدی می نامند. مثلا اگر شما ۱۰۰ كلمه در یک صفحه دارید و چهارعدد از آنها جزو كلمات كلیدی سایت شما هستند٬ چگالی كلمات كلیدی آن صفحه ۴ %است. سعی كنید كه چگالی حدود تا ۲۰ درصد برای كلمات كلیدی مهم سایت خود را تنظیم كنید. كلمات كلیدی خود را تركیبی انتخاب نمایید.

5-      ارتباط بین صفحات:

در صفحات محتوایی خود آنگونه كار كنید كه كسی كه به هر طریق وارد آن صفحه می شود نتواند خارج شود ﴿مدت زمان حضور افراد را در سایت خود بالا ببرید﴾.  از لینک های داخل صفحه ای آنگونه استفاده كنید كه بازدید كننده سایت از دكمه های Back و Forward  نرم افزار استفاده نكند. كلماتی كه حدس می زنید توسط موتورهای جستجو بیشتر سرچ می شوند را بنویسید. حتما كلمات كلیدی را با كاراكتر , از هم جدا نمایید. كلمات كلیدی از متن همان صفحه انتخاب شود. – عنوان صفحه خود را حتما در كلمات كلیدی بنویسید.

6-      حجم فایل ها:

فایل هایی كه در سایت بارگذاری می شوند به صورت فشرده و حجمی كمتر از ۵ مگابایت داشته باشند.

7-      آیین نامه ها و دستورالعمل ها:

 آیین نامه ها و دستورالعمل های هر واحد باید بصورت كامل بر روی سایت قرار گرفته باشند. برای بارگذاری این مطالب نیاز است كه محتوای این دستورالعمل ها در سایت ایجاد شود و همچنین در ادامه فایل محتوای ارائه شده هم جهت دانلود موجود باشد.

8-      زبان:

زبان اصلی كلیه درگاه ها زبان فارسی است. صفحه خانگی و صفحه ورودی اصلی٬ باید به زبان فارسی بارگذاری شود. در پرتال هایی كه بصورت چند زبانه می باشند باید امكان تغییر زبان برای كاربران در تمامی صفحات فراهم شود.

9-      قالب كلی:

 نگارش متن فونت٬ سایز و رنگ مطالب بصورت پیش فرض می باشد.

10-   نقشه سایت ﴿sitemap﴾:

برای سایت خود نقشه تهیه كنید و لینک تمام بخشهای مهم سایت را در نقشه سایت قرار دهید. نقشه سایت را در صفحه اول سایت خود قرار دهید چون برخی موتورهای جستجو فقط صفحه اول سایت شما را بازدید میكنند. 

 ​

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان سیستان و بلوچستان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"