پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیروکش آسفالت محورهای شریانی استان سیستان و بلوچستان اهمیت ویژه ای دارد.

تاریخ انتشار: 1400/09/03

به منظور ارتقای ایمنی تردد و تسهیل ترانزیت در کریدور اصلی چابهار - میلک، روکش آسفالت محورهای شریانی استان سیستان و بلوچستان در اولویت برنامه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دارد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان، دکتر رضا اکبری معاون راهداری سازمان در سفر به استان سیستان و بلوچستان با اعلام این مطلب اظهار داشت: با توجه به‌ این که زیر ساخت‌های جاده‌ای و شبکه راه‌ها سرمایه‌های ملی محسوب شده و نقش اساسی در مبادلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارند، روکش آسفالت محورهای مواصلاتی کشور به ویژه در استان های کمتر برخوردار نظیر سیستان و بلوچستان در اولویت کاری قرار دارد.

وی افزود: این استان به دلیل همجواری با کشورهای آسیای میانه و دسترسی به آب های آزاد جهانی، از مزیت ویژه ای در حوزه تجارت و ترانزیت برخوردار است و این امر ضرورت داشتن آسفالت مناسب راه ها به ویژه در محورهای شریانی زاهدان - نهبندان، زاهدان - خاش و خاش - سراوان را دو چندان می کند.

معاون راهداری سازمان با تاکید بر لزوم استفاده از دانش نوین در امور راهداری خاطرنشان کرد: به منظور افزایش عمر روسازی و مقاومت آسفالت در اجرای پروژه های روکش آسفالت در کشور از روش های بهینه نظیر فوگ سیل، چیپ سیل، اسلاری سیل و میکروسرفیسینگ استفاده می شود.

 لازم به ذکر است، وی علاوه بر دیدار با نماینده مردم شهرستان های خاش، نصرت آباد و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی، از روکش آسفالت محور زاهدان - نهبندان نیز بازدید کرد.​مشخصات:
نظرات: *